VI Bal Charytatywny

Śladami dr Lisikiewicza w tanecznych rytmach

31 stycznia 2015 roku w sali hotelu Salamandra w Hoczwi odbył się VI Bal Charytatywny, zorganizowany przez Fundację im. dr Mirona Lisikiewicza na Rzecz Pomocy dla Szpitala w Lesku.

Podobnie jak w poprzednich latach, dopisali sponsorzy, którzy wspierają organizację naszych imprez i dzięki którym można było jak co roku zorganizować aukcję.

Podczas balu jak zwykle nie mogło zabraknąć atrakcji. Para tancerzy z Rzeszowa, Katarzyna Krupa i Mieszko Nagaj wystąpili w układach tanecznych, budząc podziw gości swoimi umiejętnościami, natomiast Maciej Chałupka z Wrocławia zaprezentował pokaz barmański, przygotowując w bardzo oryginalny sposób najprzeróżniejsze drinki, które następnie uczestnicy balu mogli wylicytować.

Zabawa, przy dźwiękach zespołu Grube Ryby z Jankowiec trwała do białego rana.

Bal zaszczycili Starosta Powiatu Leskiego Andrzej Olesiuk, Wicestarosta Wiesław Kuzio , Dyrektor SP ZOZ Lesko, Robert Płaziak, radni powiatu leskiego oraz inni zaproszeni goście.

Prezes Fundacji Mariusz Łapiński skierował ciepłe słowa do uczestników balu, dziękując za przybycie i wsparcie działalności Fundacji.

Zebrano kwotę 18 tysięcy złotych, która jak co roku zostanie przeznaczona na potrzeby leskiego szpitala.

Organizatorzy szczególnie dziękują Państwu Jolancie i Mariuszowi i Nowakom, właścicielom „Salamandry”, którzy gościli nas w sali bankietowej swojego hotelu oraz sponsorom, wśród których znaleźli się:

Piekarnia-Cukiernia Szelców Lesko

Grzegorz Jakubowski Zagórz

Elżbieta Paryżak, Zagórz

Krzysztof Banaszek, Przysłup

Maciej Chałupka, Wrocław

Dorota i Stanisław Lasota, Lesko

Warsztaty Terapii Zajęciowej Józef Orłowski, Huzele

Cukiernia Vivaldi Waldemar Stach, Lesko

Zofia Giefert, Średnia Wieś

Maciej Grzegorzek, Jabłonki

Piotr Bobula, Lesko

Marek Wojnarowski, Sanok

Robert Wilusz, Prusiek

Zenobia Szramowiat, Bezmiechowa

Mieczysław Wojtanowski, Hotel "Ewka" Myczków

Marek Rząsa, Przemyśl

Czesław Jachimowski, Sanok

Maria Czapor Ustrzyki Dolne

oraz wszyscy Uczestnicy VI Balu Charytatywnego.

 

Kolejny bal charytatywny to dobra okazja, by czytelnikom przypomnieć sylwetkę Mirona Lisikiewicza, lekarza społecznika, twórcy leskiego szpitala i miejscowej służby zdrowia, niezwykle oddanego ludziom, swoim pacjentom i wszystkim potrzebującym. Pracujący tu w trudnych powojennych latach dr Lisikiewicz może być ukazywany jako wzór lekarza, człowieka, poświęcającego siły i umiejętności dla dobra innych.

Barbara Hamerska

Prezes Fundacji wraz z Zarządem składają serdeczne podziękowania panu Zdzisławowi Bobrowi za trud i pracę włożoną w przygotowanie VI Balu Charytatywnego.

Mariusz Łapiński.

Galeria fot. Marek Wojnarowski