IV Bal Charytatywny dla Leskiego Szpitala

Charytatywne Ostatki

W sobotę 9 lutego

w Polańczyku w sali Empire State Hotelu Atrium odbył się czwarty bal charytatywny Fundacji im. dr Mirona Lisikiewicza na rzecz Szpitala Powiatowego w Lesku. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Poseł Parlamentu Europejskiego pani Elżbieta Łukacijewska, pan poseł na Sejm RP Marek Rząsa, pan Starosta Powiatu Leskiego Marek Pańko, wicestarosta Stanisław Szelążek, Komendant Wojewódzkiej Komendy Policji w Rzeszowie Zdzisław Storczyk, Komendant Powiatowej Komendy Policji w Lesku Wiesław Korczykowski ,Wójt Gminy Baligród Agata Pomykała, Wójt Gminy Cisna Renata Szczepańska, Wójt Gminy Solina Zbigniew Sawiński, Dyrektor SP ZOZ Lesko Wiesław Kuzio. Na ręce prezesa Fundacji Mariusza Łapińskiego list skierował Marszałek Województwa Podkarpackiego dr Mirosław Karapyta, który wprawdzie nie mógł przybyć do Polańczyka, ale z wielką sympatią odniósł się do działalności Fundacji.

Bal prowadził – jak zwykle doskonale, niestrudzony pan Artur Rudnicki, kierujący też licytacją przedmiotów i dzieł sztuki. Licytowano między innymi dwie grafiki sławnego rysownika, pamiętanego przede wszystkim z doskonałych programów telewizyjnych „Piórkiem i węglem” – Wiktora Zina przekazane przez Jerzego Czerwskiego z Soliny.

Na licytację trafiły także kartony Artura Grottgera z unikatowej bibliofilskiej edycji Franciszka Bondy (Wiedeń 1883) obejmującej 26 rysunków z cykli Polonia, Lithuania, Wojna oraz winylowa płyta zespołu Pink Floyd z 1979 roku. Zainteresowaniem cieszyły się obrazy lokalnych twórców z Sanoka, Zagórza i z Bieszczad oraz piękne fotografie przyrodnicze.
Podobnie jak w ubiegłym roku goście mogli podziwiać występ sanockiego zespołu tanecznego Flamenco kierowanego przez panią Wiesławę Skorek.
Goście bawili się doskonale przy dźwiękach orkiestry „Vegas” z Sanoka. Smakowały też wszystkim świetne dania przygotowane przez restaurację hotelu Atrium.
W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom dzięki którym IV Bal Charytatywny mógł dojść do skutku (lista sponsorów zamieszczona na stronie internetowej http://fundacja.spzozlesko.pl) .
W tym roku bal charytatywny przypadł w ostatkową sobotę, jest nam bardzo miło, że tak wiele osób chciało zakończyć karnawał właśnie na naszej imprezie, włączając się w akcję pomocy dla leskiego szpitala. Mamy nadzieję, że jak mówi stare przysłowie, uczynione dobro wróci w dwójnasób do wszystkich, którzy otworzyli swe serca i portfele, by wesprzeć działalność Fundacji, której najbliższym celem jest zakup łóżek specjalistycznych z osprzętem na Oddział Intensywnej Terapii .
Wszystkim ofiarodawcom, sponsorom, gościom serdecznie dziękujemy, mając nadzieję, że nadchodzące miesiące przyniosą im wiele radości i sukcesów, i że w jeszcze większym gronie spotkamy się ponownie w 2014 roku.

Barbara Hamerska

galeria z IV Bal Charytatywnego