Karnawałowy bal z sercem w tle

W sobotę 21 stycznia w Polańczyku w pięknej i eleganckiej sali bankietowej Ośrodka Wypoczynkowego Atrium odbył się trzeci już bal charytatywny Fundacji im. dr Mirona Lisikiewicza na rzecz szpitala w Lesku. W tym roku zbieraliśmy fundusze na zakup wielofunkcyjnego łóżka porodowego i na doposażenie bloku operacyjnego.

Swoją obecnością to karnawałowe spotkanie zaszczycili m.in. pan poseł na Sejm RP Marek Rząsa, pan Starosta Powiatu Leskiego Marek Pańko, Wójt Gminy Solina pan Zbigniew Sawiński, pan Dyrektor SP ZOZ Lesko Wiesław Kuzio, pani Alicja Szczepańska, była Dyrektor SP ZOZ Lesko, Radny Powiatu Leskiego, Józef Orłowski, Radny Rady Miasta i Gminy Lesko, pan Zbigniew Barzycki. Przybyła także liczna grupa przedsiębiorców z Podkarpacia.


Ku naszej radości i miłemu zaskoczeniu bawił się wraz z nami także Prezes PZPN Grzegorz Lato oraz Jan Domarski, piłkarz, były reprezentant Polski, zdobywca trzeciego miejsca podczas mistrzostw świata w Niemczech w 1974 roku, który swą karierę sportową zaczynał w Stali Rzeszów.

Bal prowadził – z niezwykłym talentem i dynamizmem – pan Artur Rudnicki, kierujący też tradycyjną już licytacją przedmiotów i dzieł sztuki ofiarowanych przez osoby, którym na sercu leży dobro leskiej Służby Zdrowia. A licytowano rzeczy niecodzienne.

Między innymi – przywiezioną przez Prezesa PZPN koszulkę z pamiętnym napisem „Orły Górskiego” i drugą, z autografami panów Grzegorza Laty i Jana Domarskiego oraz dwa torty: wspaniały i jakże adekwatny do okazji tort z wielkim sercem i zapisem EKG ofiarowany przez cukiernię „U Żyrka” z Rzeszowa oraz wielki tort z logo Fundacji z rodzinnej cukierni Państwa Szelców z Leska.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się obrazy lokalnych twórców i ogromna butelka alkoholu przekazana i osobiście przyniesiona przez jednego z właścicieli sanatorium Amer-Pol.


Dodatkową atrakcją balu był występ sanockiego zespołu tanecznego Flamenco działającego pod kierownictwem pani Wiesławy Skorek, który porwał wszystkich uczestników gorącymi rytmami tańców z całego świata, możliwe to było dzięki uprzejmości współwłaściciela firmy transportowej "Tarzan" z Tarnawy Dolnej pana Roberta Kabali, który dowiózł zespół na bal.

W tym miejscu trzeba koniecznie wymienić sponsorów, dzięki którym bal mógł dojść do skutku, a są to przede wszystkim: właściciel sanatorium Amer-Pol i ośrodka Atrium, oraz panowie Marek Owsianik, Zbigniew Barzycki i Jan Szczęsny, a także Stowarzyszenie Alpejczyk, działające przy PGNiG w Sanoku. Prace na aukcję ofiarowali sanoccy artyści: Zdzisław Twardowski, Maria Szomko, Aleksandra Ciepielowska-Tabisz i Renata Gorączko, Dorota i Kinga Lasota, Warsztaty Terapii Zajęciowej Lesko, Robert Onacko z Zagórza, darczyńcy: Łukasz Zakrzewski, Iwona Rogala oraz Bieszczadzki Dom Kultury z Leska, który przekazał prace Waldemara Kordyacznego, uczniów Niepublicznego Liceum Plastycznego. Aukcję wsparli także: Państwo Czerwscy, właściciele Białej Floty z Polańczyka, Zbigniew Kozicki z Soliny, Medyczna Szkoła Policealna z Sanoka. Na fotografiach Bal uwiecznił pan Janusz Izdebski.
Wszystkim którzy wsparli naszą charytatywną inicjatywę, pomogli w różny sposób w organizacji balu – bardzo serdecznie dziękujemy!

Bal zakończył się dużym sukcesem finansowym – zebraliśmy 40 654 złote i 40 groszy.
Goście bawili się doskonale do białego rana przy dźwiękach orkiestry „Jabol” z Sanoka oraz przy utworach przygotowanych przez disc jockeya Jerzego Demko. Doskonałego jadła i napitku, przygotowanego przez kuchmistrzów Ośrodka Wypoczynkowego Atrium nie brakowało.

Bale charytatywne Fundacji im. dra Mirona Lisikiewicza na rzecz szpitala w Lesku stają się powoli tradycją bieszczadzkiego karnawału. Z roku na rok, impreza jest coraz okazalsza, w związku z tym już dziś zapraszamy Państwa na zabawę w przyszłym roku. Teraz zaś, korzystając z okazji, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim darczyńcom i sympatykom naszej Fundacji – wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów w 2012 roku.

Barbara Hamerska